En Çok Tercih Edilen TYT Matematik Kaynakları

En Çok Tercih Edilen TYT Matematik Kaynakları

Yeni bir koşturma dönemi başlarken öğrenciler, en çok zorlandığı konulardan biri olan Matematik için en iyi TYT kitaplarını aramaya başladılar bile. Piyasa da oldukça fazla kaynağın olması ile öğrenciler için içlerinden bir tanesini tercih etmek zorlayıcı olabiliyor. Yeni baskı olup olmadığı, sorularının dereceleri, yeni sisteme uyarlanıp uyarlanmadığı gibi birçok konuda öğrenciler araştırmadalar. Bu kaynaklar öğrencilerin bir sene boyunca yardımcısı olacağı için bu en çok tercih edilen TYT Matematik Kaynakları rehberini oluşturarak piyasada bulunan en iyilerini sizin için seviyelerine göre sıraladık.

Antremanlarla Matematik : İlk Adım

Toplam 4 adet kitabı bulunan Antremanlarla Matematik, kesinlikle alabileceğiniz en temel ve yardımcı kaynaklardan biri. Matematik konusunda temel seviyede olan veya sözel gibi Matematik derslerine ağırlık vermeyen bölüm öğrencileri için oldukça yararlıdır. Birinci kitabından itibaren size toplama, çıkarma gibi temel konularından başlatarak ihtiyacınız olan kaynakları aynı sayfalarda topluyor. Kitabın yazarları, Halil İbrahim Küçükkaya, Mehmet Girgiç, Ahmet Karakoç tarafından oluşturulan diğer Matematik ve Geometri kitapları ile öğrencilerin en çok tercih ettikleri arasında. İçinde bulunan sorular kolay ve her zaman bir konuyu öğrenmek için bakacağınız bir kaynak. Ancak ufak bir detay sayfalarda aralar çok fazla değil. Bu nedenle not almak, çözüm yapmak için ekstra bir deftere ihtiyacınız olabilir.

Üç Dört Beş Matematik : Yeni Baskısı İle Yardımcı

Kesinlikle sınavlarda karşınıza çıkabilecek soru tiplerini görmek istiyorsanız kaynağınız Üç Dört Beş Matematik olmalıdır. 2020 baskısına sahip olan bu yardımcı kaynak TYT Matematik Kaynakları arasında enteresan ve dikkat çekici sorulara sahip olan olarak öne çıkıyor. Bu kaynak içinde konuya çalışarak çözebileceğiniz soruların yanı sıra yeni basımda yer alan Orijinal Sorular bölümü ile de tercih edilmesi gereken bir kitap. Bu bölümü çözerken dikkat diyoruz çünkü beyin yakan sorular olarak Matematik öğretmenleri tarafından değerlendiriliyorlar. Orta seviye bir soru seviyesine sahip olduğunu da ekleyelim. Bu yayının tek sıkıntısı içinde yer alan sorular yeni sınav sistemine göre bir adım geride ve yazım hataları bulunuyor.

TYT Matematik Kitapları İçinde Bir Adım Öne Geçen : Çözüm 3D

Bu kaynak kesinlikle her öğrencinin edinmesi gereken bir kitap. Kitabın yazarı olan Özgür Balcı kesinlikle mükemmel bir sonuç ortaya koymuş. Öğrenciler için hem yol gösterici hem de açıklayıcı bir kitap olan Çözüm 3D, 2020 baskısı ile tamamı yeni sınav sistemine uygun bir şekilde raflarda. Genellikle orta-zor seviye sorulara sahip ve tüm sorularının video çözümlerine ulaşılabiliyor. Birçok sorunun çözümünü Hocalara Geldik Youtube kanalından izleyebiliyorsunuz. Bu da kesinlikle bu kitabın en büyük artılarından biri. Aynı zamanda kaynak içinde Tümevarım testleri ile gelişmiş bir ünite tarama testini yapabiliyorsunuz. Klasik sorulara ek ÖSYM tarzı sorular ile gelişmek istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Karekök : Zor Seven Öğrencilere

Öncelikle klasik sorulara sahip sonrasında ise rutin olmayan sorulara sahip testlere sahip. Zor düzeyde sorulara sahip bu kitap kesinlikle net sayı hedefi yüksek olana öğrencilerin tercih etmesi gereken kitaplardan biri. Bu kitap 40 senelik tecrübesi ile öğrencilerin en çok tercih etmesi gerektiği bir kaynak olarak soruların orijinalliği ve müfredata uygunluğu konusunda oldukça hassas çalışılmış. Aynı zamanda bu kitap içerisinde bulunan soruların çözümlerine de Youtube üzerinden rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu kitabın sevmediğimiz tek özelliği kullanılabilir alanlarının azlığı. Çok fazla soru çözümü gerektiren sorularda bile kullanabileceğiniz bir alan bulunmuyor. Bu nedenle de yanınızda bir kağıt veya defter bulundurmanızda fayda olacaktır. Eğer sınavda derece yapmak isteyen ve net sayısı oldukça yüksek bir öğrenci iseniz denemeniz gereken kaynaklardan biri Karekök.